Przejdź do treści
Strona główna » Pozyskiwanie klientów dla branży finansowej

Pozyskiwanie klientów dla branży finansowej

Każda branża ma swoją specyfikę, grupę docelową i cele do osiągnięcia. Nie inaczej jest z rynkiem pośredników finansowych, doradców finansowych czy też firm oferujących różnego rodzaju kredyty czy pożyczki.

Analogicznie jak w innych branżach do zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Musimy dobrze poznać cele klienta, jego rynek jak także preferencję klientów i aktywności firm konkurencyjnych.
Po określeniu celu, bądź kilku celi, przeanalizowaniu działań konkurencji i poznaniu preferencji grup docelowych przechodzimy do audytu aktualnych działań w sieci Naszego klienta.

Na pierwszy ogień bierzemy stronę www i jej możliwości i atrakcyjność. Jeżeli możliwe jest wprowadzenie udoskonaleń/poprawek bez konieczności projektowania nowego rozwiązania to poprawiamy, optymalizujemy dzięki czemu Nasz klient otrzymuję dobrą stroną, dobrze czytaną przez algorytmy wyszukiwarek a przede wszystkim posiadającą to czego oczekuje użytkownik/klient.

Następnie określamy narzędzia z których będziemy korzystali, czas ich uruchomienia i cykle w których będą aktywowane.
Z doświadczenia a także statystyk którymi dysponujemy wynika że największy pozyska klienta z sieci dla tego rynku to właściwa pozycja w najpopularniejszej wyszukiwarce w Polsce – Google.

Planujemy strategię osiągania pozycji organicznej oraz przygotowujemy budżety potrzebne do właściwej prezentacji w kampaniach płatnych AdWords.

Kolejnymi źródłami efektywnego pozysku są social media i email marketing.

Uruchomiamy kanały społecznościowe m.in na:

  • facebook
  • google +
  • pinterest
  • instagram
  • tweeter
  • linkedin

Następnym elementem kompleksowości pozyskiwania użytkowników są właściwie zaprojektowane ( grafika, slogany, hasła) kampanie email. Dysponujemy rozbudowanymi bazami użytkowników do których precyzyjnie kierujemy komunikację. Nie realizujemy kampanii po bazach klientów którzy nie są w naszej grupie docelowej. Nie ma to po prostu sensu.

Z jednej strony komunikujemy potencjalnemu klientowi zainteresowanemu usługą bądź produktem finansowym to co oferuje Nasz klient, z drugiej strony docieramy do pośredników finansowych którzy są atrakcyjnym parterem w biznesie dla Naszego klienta.

Nie zapominamy o zarządzaniu stroną www.

W zależności od potrzeb zajmujemy się projektowaniem grafik na banery i tworzeniem redagowaniem unikalnej treści. Dzięki czemu Nasi klienci posiadają na własnych stronach blogi w których użytkownicy mogą znaleźć treści których poszukują. Czasami są to artykułu o zmianach w oprocentowaniu a czasami porady jak krok po kroku podjąć dobrą decyzję kredytową.

Zapraszamy do współpracy.

Pozyskuj efektywnie klientów z internetu. Korzystaj z najlepszych rozwiązań dla Twojego biznesu.

Tagi:

Join the conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *